Tudtok írni egy megoldásmenetet?2016. febr. 26. 21:50
1/2 anonim válasza:
csoportosítsd
(x^2-4x)+(y^2+2y)=0
mindkettőt alakítsd teljes négyzetté
x^2-4x
(x-2)^2=x^2-4x+4 <--- ez 4-el több mint az előző kifejezés
x^2-4x=(x-2)^2-4
ugyan így a másik
y^2+2y
(y+1)^2=y^2+2y+1 <--- ez 1-el több mint az előző kifejezés
y^2+2y=(y+1)^1-1
ezeket vond össze és rendezd
(x-2)^2-4+(y+1)^1-1=0
(x-2)^2+(y+1)^1=5
a középpont koordinátája (2,-1), a sugár pedig 5^0.5, ha nem tévedek
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. márc. 3. 21:09