A(-2,5)
B(2,4)
C(-3,5)
Először az oldalfelező merőleges metszéspontjai kellenek ? Azt hogyan kapom meg ?
Valaki segítene lépésekben hogyan kell megcsinálni.
2014. márc. 9. 17:44
1/2 anonim válasza:
AB felező merőleges egyenese
AB(4; -1) = n
F((-2+2)/2; (5+4)/2)= (0; 9/2)
4x - y = 4*0 - 1*9/2
4x - y = -9/2
8x - 2y = -9
BC felező merőleges egyenese
BC(-5; 1)
F((2-3)/2; (4+5)/2) = (-1/2; 9/2)
-5x + y = -5*(-1/2) + 9/2
-5x + y = 5/2 + 9/2
-5x + y = 7
Metszéspont:
...
2/2 anonim válasza: