Határozza meg a háromszög köré írható kör középpontjának koordinátáit, ha csúcsai?


A(-2,5)

B(2,4)

C(-3,5)


Először az oldalfelező merőleges metszéspontjai kellenek ? Azt hogyan kapom meg ?

Valaki segítene lépésekben hogyan kell megcsinálni.



2014. márc. 9. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:

AB felező merőleges egyenese

AB(4; -1) = n

F((-2+2)/2; (5+4)/2)= (0; 9/2)


4x - y = 4*0 - 1*9/2

4x - y = -9/2

8x - 2y = -9


BC felező merőleges egyenese

BC(-5; 1)

F((2-3)/2; (4+5)/2) = (-1/2; 9/2)


-5x + y = -5*(-1/2) + 9/2

-5x + y = 5/2 + 9/2

-5x + y = 7


Metszéspont:

...

2014. márc. 9. 18:04
 2/2 anonim ***** válasza:

Elég béna háromszög. Lehet, hogy elírtál egy végpontot?


[link]

2014. márc. 9. 18:18