2014. jan. 12. 16:13
1/1 anonim válasza:
Háromszög területe: a×b×c / 4R, amiből az R a köré írható kör sugara.
Szabályos háromszög minden oldala és szöge egyenlő(60°).
a=b=c
Ha a területe 3 te, akkor 3=a×b×sin60° / 2, ami így a×a×sin60°/ 2
a=2,63=b=c
Ebből levezetve: 12R=2,63^3 és R=1,52 körülbelül