Alentio kérdése:

Valaki segítene kérem! Mekkora annak a körnek a sugara, amelybe írható szabályos háromszög területe 3 egységnyi?

2014. jan. 12. 16:13
 1/1 anonim válasza:

Háromszög területe: a×b×c / 4R, amiből az R a köré írható kör sugara.

Szabályos háromszög minden oldala és szöge egyenlő(60°).

a=b=c

Ha a területe 3 te, akkor 3=a×b×sin60° / 2, ami így a×a×sin60°/ 2

a=2,63=b=c

Ebből levezetve: 12R=2,63^3 és R=1,52 körülbelül

2014. jan. 12. 20:15