Segítsen valaki, nem tudok rájönni a megoldásra, előre is köszi!2012. júl. 16. 15:51
1/3 anonim válasza:
Milyen hosszúak a háromszög befogói?
Belátható, hogy a két befogó összege a+b=41cm. Tudjuk, hogy a terület kétszerese megegyezik a befogók szorzatával, tehát a*b=420.
Így van két egyenleted, az elsőből kifejezed pl a-t: a=b-41
És ezt beírod a második képletbe: (b-41)*b=420. Felbontod a zárójelet, kapsz egy másodfokú egyenletet, és megoldod b-re, majd visszahelyettesítesz az a+b=41cm képletbe, és megkapod a-t is. Így megvan a két befogód.
Mennyi a háromszög köré írható kör sugara?
Derékszögű háromszög esetén a köréírható kör sugara megegyezik az átfogó felével, vagyis r=14.5cm
2/3 anonim válasza:
Még egy kérdés volt: "Milyen hosszú részekre osztja az átfogót az átfogóhoz tartozó magasság?"
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2012. júl. 16. 21:44