Lépésről lépésre hogy kell megcsinálni?2012. márc. 31. 17:46
1/2 anonim válasza:
Fölrajzolod.
Észreveszed, hogy van egy olyan derákszögű háromszöged, aminek egyik oldala x, az átfogója 5, a másik befogó pedig m.
Ebből m^2=25-x^2
Másrészt a nagy háromszöged oldalai: 5, 4x Ebből kifejezed a harmadik oldalt
a^2=16x^2-25
És végül a 3. derékszügő háromszög oldalai m,3x,a
Erre is felírható a pitagorasz tétel:
a^2=m^2+9x^2
16x^2-25=25-x^2+9x^2
Ebből kijön x, ezzel megvan a háromszög mindhárom oldala.
Innen már be tudod fejezni?
2/2 anonim válasza: