A magasság-befogótételt veszük ezalapján kéne valahogy köszi2012. márc. 12. 19:23
1/3 BKRS válasza:
a=8
b=?
c=?
m_c =2√3
a magassag az atfogot ket szeletre bontja, az a oldal felolit jelolje p.
A haromszog amit a, p, mc alkot hasonlo ahhoz amit c, a, p alkot.
c/a = a/p = a/√(a^2 - m_c^2)
c/8 = 8/ √(64-12)
c = 64/√52 = 64/2√13 = 32/√13
b = √(c^2 -a^2) = √(32*32/13 - 64) = 8√(13/3)
Szamolj utana.
2/3 anonim válasza:
b = √(c^2 -a^2) = √(32*32/13 - 64)
b = 8√(3/13)
=============