2012. márc. 24. 09:41
1/3 anonim válasza:
1. lépés lerajzolod.
ABC a háromszög, C-nél van a derékszög. CT legyen a magasság.
Az A-nál lévő szög alfa.
Akkor tg (alfa)=m/ (20/6) amiből m= 20/6 * tg (alfa)
B-nél lévő szög 90-alfa, ott meg azt tudod, hogy
tg (90-alfa)=m/ (100/6) amiből m= 100/6 * tg (90-alfa)
Összeveted a kettőt:
tg (alfa)=5* tg (90-alfa)
A jobb oldalt megnézed a függvénytáblában hogy lehet átalakítani:
tg (alfa)=5* ctg (alfa)
Átírva sinus-cosinusra:
sin (alfa)/cos (alfa)=5* cos (alfa)/sin (alfa)
Átszorzol, sin^2 =1-cos^2, és akkor csak cosinus marad benne, ebből kijön az alfa szög.
Az egyik befogó 20/6 /sin (alfa)
A másik meg 100/6/sin (90-alfa)
2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. márc. 24. 16:25
3/3 anonim válasza:
Egy tanárom azt mondta, hogy aki tíz szóval mondja el azt, amit eggyel is megtehetne, az egyéb aljasságokra is képes. :-)
DeeDee
**********