Matematika 11. o. Mekkora a sugara annak a körnek, melybe írható háromszög oldalai 7 cm,8 cm, illetve 10 cm hosszúak?

2012. máj. 19. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

A háromszög átfogója a körülírható kör átmérője. Vagyis:


d = 10cm

r = d/2-> 5cm

2012. máj. 19. 20:29
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Átfogója csak a derékszögű háromszögnek van, ez meg nem az...


Megvan a háromszög 3 oldala ki kell számolni a körülírható kör sugarát.


wikin van rá képlet:

[link]


R=a/2sin(alfa)


alfa kiszámolható koszinusz tételből.


Vagy R=a*b*c/4T


T kiszámolható Heron képletből.

2012. máj. 19. 20:44
 3/4 A kérdező kommentje:
ifjutitán: köszönöm, érthető!
2012. máj. 19. 20:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Félreolvastam(vagy hülye vagyok), a második válaszoló a helyes!
2012. máj. 19. 20:53