2012. máj. 19. 20:24
1/4 anonim válasza:
A háromszög átfogója a körülírható kör átmérője. Vagyis:
d = 10cm
r = d/2-> 5cm
2/4 anonim válasza:
Átfogója csak a derékszögű háromszögnek van, ez meg nem az...
Megvan a háromszög 3 oldala ki kell számolni a körülírható kör sugarát.
wikin van rá képlet:
R=a/2sin(alfa)
alfa kiszámolható koszinusz tételből.
Vagy R=a*b*c/4T
T kiszámolható Heron képletből.
3/4 A kérdező kommentje:
ifjutitán: köszönöm, érthető!
2012. máj. 19. 20:51
4/4 anonim válasza:
Félreolvastam(vagy hülye vagyok), a második válaszoló a helyes!