Sinussal vagy cosinussal kéne kiszámolni. Előre is köszi:)2012. ápr. 25. 17:24
1/7 rajcziz válasza:
Mivel a háromszög szögei arányosak a szembenlévő oldallal, ezért:
a,b,c-szögek
a:b:c=25:25:20
a:b:c=5:5:4
180/14=12,85...
a=180/14*5=64,29
b=a=64,29
c=180/14*4=51,42
2/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ de nem erre a módszerre gondoltam. el kéne felezni a háromszöget hogy derékszögű legyen és úgy cosinussal az jön ki hogy 10/25=0,4 aztán ebből kijött az egyik szög 66,42-re de azt nem tudom hogy hogyan :/
2012. ápr. 25. 17:42
3/7 anonim válasza:
Behúzod az alaphoz tartozó magasságot.
Ezzel kettévágtad a háromszöget, két egyforma derékszögű háromszögre.
A derékszögű háromszög egyik befogója 20/2=10
Az átfogó a szár: 25
Az alapon lévő szögre fel lehet írni, hogy
cos alfa=10/25
4/7 anonim válasza:
"rajcziz válasza:
Mivel a háromszög szögei arányosak a szembenlévő oldallal, ezért: "
Ez NEM IGAZ.
A szögek szinuszai arányosak.
5/7 anonim válasza:
Az első válaszoló tragikusan rossz választ adott! Ebből hátha megérted:
Ezt a videó-klipemet is tudom ajánlani:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=lWf..
7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2012. ápr. 29. 20:32