Matek. SÜRGŐS! Egy egyenlő szárú háromszög alapja 20 cm, szárai 25 cm hosszúak. Mekkorák a háromszög szögei?

Sinussal vagy cosinussal kéne kiszámolni. Előre is köszi:)

2012. ápr. 25. 17:24
 1/7 rajcziz ***** válasza:

Mivel a háromszög szögei arányosak a szembenlévő oldallal, ezért:

a,b,c-szögek

a:b:c=25:25:20

a:b:c=5:5:4

180/14=12,85...

a=180/14*5=64,29

b=a=64,29

c=180/14*4=51,42

2012. ápr. 25. 17:37
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ de nem erre a módszerre gondoltam. el kéne felezni a háromszöget hogy derékszögű legyen és úgy cosinussal az jön ki hogy 10/25=0,4 aztán ebből kijött az egyik szög 66,42-re de azt nem tudom hogy hogyan :/
2012. ápr. 25. 17:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Behúzod az alaphoz tartozó magasságot.


Ezzel kettévágtad a háromszöget, két egyforma derékszögű háromszögre.


A derékszögű háromszög egyik befogója 20/2=10

Az átfogó a szár: 25


Az alapon lévő szögre fel lehet írni, hogy

cos alfa=10/25

2012. ápr. 25. 17:49
 4/7 anonim ***** válasza:

"rajcziz válasza:


Mivel a háromszög szögei arányosak a szembenlévő oldallal, ezért: "


Ez NEM IGAZ.

A szögek szinuszai arányosak.


[link]

2012. ápr. 25. 18:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló tragikusan rossz választ adott! Ebből hátha megérted:

[link]

Ezt a videó-klipemet is tudom ajánlani:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=lWf..

2012. ápr. 25. 18:03
 6/7 rajcziz ***** válasza:
OK, ezt elnéztem, bocs.
2012. ápr. 25. 18:08
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2012. ápr. 29. 20:32