Határozza meg az x^2+y^2-4x+2y=0 egyenletű kör középpontjának koordinátáit! Mekkora a kör sugara?

2014. ápr. 10. 09:48
 1/2 anonim ***** válasza:

(a+b)^2 = a^2 + 2ab + b^2


-4x = -2*x*2 --> 2^2

2y = 2*y*1 --> 1^2


x^2 + y^2 - 4x + 2y = 0


x^2 - 4x + y^2 + 2y = 0 /+4 +1


x^2-4x+4 + y^2+2y+1 = 5


(x-2)^2 + (y+1)^2 = 5


O(2; -1)


r = gyök(5) = 2,24

2014. ápr. 10. 11:34
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2014. ápr. 15. 11:01