2014. ápr. 10. 09:48
1/2 anonim válasza:
(a+b)^2 = a^2 + 2ab + b^2
-4x = -2*x*2 --> 2^2
2y = 2*y*1 --> 1^2
x^2 + y^2 - 4x + 2y = 0
x^2 - 4x + y^2 + 2y = 0 /+4 +1
x^2-4x+4 + y^2+2y+1 = 5
(x-2)^2 + (y+1)^2 = 5
O(2; -1)
r = gyök(5) = 2,24
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2014. ápr. 15. 11:01