Sok ilyen hasonló kérdés van de nem lett tisztább a kép :(2012. okt. 4. 09:31
1/2 anonim válasza:
írd fel a kör egyenletét ( a teljes négyzetté alakítás utánit) és rá fogsz jönni a sugárra
2/2 anonim válasza:
(x-u)^2+(y-v)^2=r^2
Behelyettesítve: (x+2)^2+y^2=9
Innen következik, hogy u=-2, v=0 és r= gyök9= 3
A kör középpontjának a koordinátái (-2,0)