Hogy kapom meg az (x+2) ^2 +y^2=9 egyenletű kör középpontjának koordinátáit és sugarainak hosszát?

Sok ilyen hasonló kérdés van de nem lett tisztább a kép :(
2012. okt. 4. 09:31
 1/2 anonim ***** válasza:
írd fel a kör egyenletét ( a teljes négyzetté alakítás utánit) és rá fogsz jönni a sugárra
2012. okt. 4. 09:39
 2/2 anonim ***** válasza:

(x-u)^2+(y-v)^2=r^2

Behelyettesítve: (x+2)^2+y^2=9

Innen következik, hogy u=-2, v=0 és r= gyök9= 3

A kör középpontjának a koordinátái (-2,0)

2012. okt. 4. 10:30