Léci segitenétek:?2013. jan. 29. 17:59
1/2 mattan válasza:
A kör egyenletének általános alakja:
(x-u)^2+(y-v)^2 = r^2
Ahol O(u,v) a kör középpontja, r a kör sugara.
ebben az esetben:
u=-2
v=0
r^2=9 => r=3
Azaz, O(-2,0) a kör középpontja, r=3 a kör sugara.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2013. jan. 30. 08:41