Szancsy0619 kérdése:

Hogy kapom meg az eredményt? Adja meg az (x + 2) 2 + y 2 = 9 egyenletű kör K középpontjának koordinátáit és sugarának hosszát!

Léci segitenétek:?
2013. jan. 29. 17:59
 1/2 mattan ***** válasza:

A kör egyenletének általános alakja:


(x-u)^2+(y-v)^2 = r^2


Ahol O(u,v) a kör középpontja, r a kör sugara.

ebben az esetben:

u=-2

v=0

r^2=9 => r=3


Azaz, O(-2,0) a kör középpontja, r=3 a kör sugara.

2013. jan. 29. 20:01
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2013. jan. 30. 08:41