2016. febr. 16. 18:46
1/4 anonim válasza:
háromjegyűből az összes szám nagyobb, mint a számjegyek összege (mivel a számjegyek összege max. 27 lehetne)
kétjegyű szám számjegyeinek összege max. 18 lehetne,
így 19 fölött tuti, hogy az összes szám jó
valójában 10 és 18 között is jó az összes szám, szóval minden kétjegyű és háromjegyű számra igaz az állítás.
2/4 A kérdező kommentje:
Ezekből kell választanom: A:0 B:1 C:989 D:990 E:999
2016. febr. 16. 20:56
3/4 anonim válasza:
mivel az összes két- és háromjegyű szám jó, ezért 990
4/4 anonim válasza:
Így van! a 2-jegyű számok száma 90, a 3-jegyűeké 900. A legkisebb 2-jegyű szám a 10. 1+0=1<10 A legnagyobb 2-jegyű szám a 99. 9+9=18<99. A 3-jegyűeknél a számjegyek összege legalább 27 és mivel az összes 2- és 3-jegyű szám megfelel a fent leírtaknak, ezért ez 90+900=990 db számot jelent.