Leda28 kérdése:

Melyek azok a pozitiv háromjegyü számok, amelyeknek, középső jegyét törölve, a belöle igy nyert kétjegyű szám az eredetinek: 11-ed része?


2013. nov. 3. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:

a: egyesek

b: tízesek

c: százasok


(a+b*10+c*100)/11=a+c*10

a/11+ b*(10/11) +c*(100/11) =a+c*10

-a/(10/11) + b*(10/11) -c*(10/11) = 0

(b-a-c)*(10/11) = 0

(b-a-c) = 0


Ennek értelmében minden olyan számra igaz, amire érvényes a "b-a-c=0" egyenlet.


pl: b=8 a=2 c=6

8-2-6=0

286/11 = 26


Király vagyok, vagy király vagyok???

2013. nov. 3. 18:36
 2/8 A kérdező kommentje:

Kösz szépen!

Király vagy :)

2013. nov. 3. 18:41
 3/8 anonim ***** válasza:

b= 4

a= 2

c= 2


b-a-c=4-2-2= 0 422/11 = 38.36

2013. nov. 4. 11:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocsi az Utolsó


242/11= 22

2013. nov. 4. 11:42
 5/8 anonim ***** válasza:

b= 6; a= 4; c= 2


b-a-c=6-4-2= 0 462/11 = 42 (jó)

2013. nov. 4. 11:44
 6/8 anonim ***** válasza:

b= 3; a= 2; c= 1


b-a-c= 3-2-1= 0 231/11 = 21 (helyes)

2013. nov. 4. 11:46
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2013. nov. 4. 14:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is megcsináltam, nekem is azonosság jött ki.
2016. jún. 9. 12:12