A 8-as számrendszerben hány kétjegyű pozitív egész szám van?


2013. nov. 3. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:

1x alakú 8 darab van

2x alakú 8 darab van

...

8x alakú 8 darab van

...

8 * 8 = 64

2013. nov. 3. 18:38
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocs. 8x alakú nem lehet.

=> 7 * 8 = 56

2013. nov. 3. 18:46
 3/4 anonim ***** válasza:

8-as számrendszerben 0 1 2 3 4 5 6 7 számjegyek vannak, 8-as nincs.


Az 1. számjegy nem lehet nulla, de lehet bármi más: 7-féle.

A 2. számjegy 8-féle lehet


Együtt: 7*8 = 56.


VAGY


10-tól 77-ig. Ez 77-07 db, persze 8-as számrendszerben. (Kiolvasva: hét-hét mínusz 7)


77-07 = 70, azaz hét-nulla. Értéke 7 db 8-as és 0 db 1-es. Ez is 56.

2013. nov. 3. 18:50
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2013. nov. 3. 19:07