Két város 120km-re van egymástól. Az egyikből 70km/h, a másikból 50 km/h sebességgel halad egymás felé egy-egy motoros. A lassúbb motoros indulása után 1,5 óra múlva találkoznak. A gyorsabb motoros hány órával később indult, mint a lassabb?


Egyismeretlenes egyenlettel kellene valahogy megoldani. Valaki segítene az egyenlet felírásában? :( pls..


2010. márc. 30. 17:24
 1/1 anonim ***** válasza:

120-1,5X50=aX70

45=70a

a=45/70=9/14h


1,5-9/14 Ennyi a megoldás.

2010. márc. 30. 17:55