Két város 120km-re van egymástól. Az egyikből 70km/h, a másikból 50 km/h sebességgel halad egymás felé egy-egy motoros. A lassúbb motoros indulása után 1,5 óra múlva találkoznak. A gyorsabb motoros hány órával később indult, mint a lassabb?
Egyismeretlenes egyenlettel kellene valahogy megoldani. Valaki segítene az egyenlet felírásában? :( pls..
2010. márc. 30. 17:24
1/1 anonim válasza:
120-1,5X50=aX70
45=70a
a=45/70=9/14h
1,5-9/14 Ennyi a megoldás.