Egy rúd az xOy síkban mozog úgy,hogy végig meőleges marad egy,az Ox tengellyel 30 fokos szöget bezáró egyenesre.Mekkora sebességgel mozog a rúd és a tenlegyek metszéspontjai?
Előre köszönöm.
#fizika #engyenes vonalú gyenletes mozgás
2016. jan. 16. 12:29
1/2 anonim válasza:
Nyílván vx=v*cos(30°) és vy=v*sin(30°).
2/2 anonim válasza:
Bocsánat, osztással kell:
vx=v/cos(30°) és vy=v/sin(30°).