Fizika feladatban segítesz?


Egy rúd az xOy síkban mozog úgy,hogy végig meőleges marad egy,az Ox tengellyel 30 fokos szöget bezáró egyenesre.Mekkora sebességgel mozog a rúd és a tenlegyek metszéspontjai?

Előre köszönöm.



#fizika #engyenes vonalú gyenletes mozgás
2016. jan. 16. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyílván vx=v*cos(30°) és vy=v*sin(30°).
2016. febr. 12. 17:58
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocsánat, osztással kell:


vx=v/cos(30°) és vy=v/sin(30°).

2016. febr. 12. 18:01