Trigonometrikus matek feladatban segítesz? ://// ( cos-tétel, sin-tétel-t kell használni)


1.Milyen hosszuak az óramutatók ha végpontjuk 9 órakor 15 cm 4 órakor 18cm távolságra vannak egymástól?

15 a négyzeten= xnégyzet+ynégyzet-2xy*cos90

18a négyzeten= 15anégyzeten+yanégyzeten-2xy*cos120

nem? elég ha elindítanál h hogy tudnám kiszámolni, utána már megy:))

2.Egy turistacsoport elindul a menedékházbol északi irányba,és megtesz 5km-t.Ekkor kelet-északkeletnek fordulnak és 10 km-t gyalogolnak ahol újabb turistaházat találnak.Mekkora a két turistaház távolsága légvonalban?

itt az a baj h csak két oldalt tudok.. és szükségem lenne egy szögre és akk máris tudnék cos-tétellel számolni..:////

3.Egy egyenes országútból 32fok alatt egy egyenes gyalogút ágazik el.A gyalogút mentén két épületegymástól távolságra fekszik.Az elágazástól 400 méterrel halad tovább az országuton, az épületek felé mutató 105fok, ill.155fokos szöget zárnak be a haladás irányával.Milyen messze van egymástol a két épület?



2011. nov. 29. 18:00
 1/8 BKRS ***** válasza:

15^2 = x^2 + y^2 -2xy*cos(90)

18^2 = x^2 + y^2 - 2xy*cos(120)


225 = x^2 + y^2

324 = x^2+y^2 -2xy*(-1/2)


225 = x^2 + y^2

324 = 225 +xy


225 = x^2 + y^2

xy = 99


225 + 2*99 = x^2+y^2 + 2xy

xy =99



423 = (x+y)^2

xy =99


x+y=√423

xy=99


amibol az egyik valtozo kifejezheto, es a masik egyenletbe visszahelyettesitve lesz egy masofoku egyenleted,

amibol

x=7,68541 es y=12,8816

vagy

x=12,8816 es y = 7,6851

2011. nov. 29. 18:22
 2/8 BKRS ***** válasza:

2.

A szoged az eszaki es a kelet-eszakkeleti irany kozti szog:

90 + 45/2 = 132,5 fok

2011. nov. 29. 18:24
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, köszönöm:))))
2011. nov. 29. 18:24
 4/8 BKRS ***** válasza:

3.

kicsit homalyos, szerintem valami kimaradhatott ebbol a feladatbol. Tudsz esetleg egy abrat feltolteni valahova?

2011. nov. 29. 18:27
 5/8 A kérdező kommentje:
sajnos, nincs:// és nekem is elég homályos:D annyi maradt ki h ...épület egymástól ISMERETLEN távolságra..
2011. nov. 29. 18:29
 6/8 A kérdező kommentje:
2-esnél miért kell osztani kettővel?
2011. nov. 29. 18:30
 7/8 A kérdező kommentje:
ez így nem jó: 90+45 ??:)))
2011. nov. 29. 18:30
 8/8 BKRS ***** válasza:
45 fok a kettesnel az eszak-kelet lenne, akozott es a keleti irany kozott meg felezi a szoget a kelet-eszakkelet irany.
2011. nov. 29. 21:56