1.) Egy kertet 3 munkás 5 nap alatt ás fel. Hány nap alatt ásná fel ugyanazt a kertet ugyanilyen teljesítménnyel: 1 munkás,6 munkás, 10 munkás?


2.) Angéla 12 kg almát vásárolt,kilogrammját 250ft-ért. mennyi almát vásárolhatott volna ugyanennyi pénzért a piacon, ahol 1 kg alma ára 150ft volt?


Előre köszönöm a válaszokat.

További szép napot/estét.



#könyv #házi #nehézség #ceruza #toll #Matematika radír #feladat laptop
2016. jan. 5. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Fordított arányosságot kell használni mindkét esetben.

3*5=1*x

3*5=6*y

3*5=10*z


x,y,z az 1, 6, 10 munkásra ad választ.


A másodikat amúgy józan paraszti ésszel is kiszámolhatod, számold ki, mennyi pénze volt Angélának, hány kilót vehet belőle.

2016. jan. 5. 16:45
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2016. jan. 5. 16:48
 3/5 A kérdező kommentje:
Amit leírtál,, nem értem, leírnád érhetőbben?
2016. jan. 5. 16:49
 4/5 anonim ***** válasza:

3 munkás 5 nap alatt végzi el

Akkor 1 munkás háromszor annyi ideig fog dolgozni, tehát 15 napig tart neki egyedül

3*5=1*15

Ez a kulcs, a két szám szorzata mindig ugyanannyi (fordított arányosságot tessék átolvasni!)

2016. jan. 5. 16:58
 5/5 A kérdező kommentje:
és a 6 munkásnál? és a 10 munkásnál hogy csináljam?
2016. jan. 5. 17:19