Matek házi. Valaki tud segíteni? Logaritmus.


1. log2(log3(x-1))=1

2. lg(2x)+lg(x+1/2)>0

3. log(x)(8)-log(4x)(8)=log(2x)(16) // az 'x', '4x', '2x' a logaritmus alapjai



2016. jan. 5. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Kívülről befelé haladunk:

log2(log3(x-1))=log2 2


log3(x-1)=2

log3(x-1)=log3 3^2


x-1=3^2

x=10


2. lg(2x*(x+0,5))>lg 1

2x^2+x>1

2x^2+x-1>0


másodfokú egyenlőtlenségnek meg mennie kéne innentől...


3. át kell térni kettes alapú logaritmusra, majd új ismeretlent eljelölni (ez kicsit hosszú lesz)

2016. jan. 5. 14:53
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2016. jan. 5. 15:05