1. log2(log3(x-1))=1
2. lg(2x)+lg(x+1/2)>0
3. log(x)(8)-log(4x)(8)=log(2x)(16) // az 'x', '4x', '2x' a logaritmus alapjai
2016. jan. 5. 14:37
1/2 anonim válasza:
1. Kívülről befelé haladunk:
log2(log3(x-1))=log2 2
log3(x-1)=2
log3(x-1)=log3 3^2
x-1=3^2
x=10
2. lg(2x*(x+0,5))>lg 1
2x^2+x>1
2x^2+x-1>0
másodfokú egyenlőtlenségnek meg mennie kéne innentől...
3. át kell térni kettes alapú logaritmusra, majd új ismeretlent eljelölni (ez kicsit hosszú lesz)
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2016. jan. 5. 15:05