SZJG kérdése:

Logaritmusokba valaki segítene?


Log5 y = -1 y=1\5

Log3 y = 1,5 y=?

Log2 z= 2,5 z=?

Log3 p= -0,5 p=?


Itt van pár példa az elsőt csak betippeltem valaki elmagyarázná hogy is kell? Ha kerek szamok lennenek még oké de igy osszezavarodtam :(



2015. nov. 21. 13:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Logˇa(b)=c "a alapú logaritmus b egyenlő c"

Ez definíció szerint azt jelenti, hogy a^c=b "a a c-ediken egyenlő b"


Vagyis:

1) 5^(-1)=y, és így y=1/5

2) 3^(3/2)=y, és így y=gyök(3^3)=3*gyök(3)

3) 2^(5/2)=y, és így y=gyök(2^5)=4*gyök(2)

4) 3^(-1/2)=y, és így y=1/gyök(3)


Ezeknél azt használtam fel, hogy:

a^(b/c) = c-edikgyök(a^b)

2015. nov. 21. 13:28