Log5 y = -1 y=1\5
Log3 y = 1,5 y=?
Log2 z= 2,5 z=?
Log3 p= -0,5 p=?
Itt van pár példa az elsőt csak betippeltem valaki elmagyarázná hogy is kell? Ha kerek szamok lennenek még oké de igy osszezavarodtam :(
2015. nov. 21. 13:08
1/1 anonim válasza:
Logˇa(b)=c "a alapú logaritmus b egyenlő c"
Ez definíció szerint azt jelenti, hogy a^c=b "a a c-ediken egyenlő b"
Vagyis:
1) 5^(-1)=y, és így y=1/5
2) 3^(3/2)=y, és így y=gyök(3^3)=3*gyök(3)
3) 2^(5/2)=y, és így y=gyök(2^5)=4*gyök(2)
4) 3^(-1/2)=y, és így y=1/gyök(3)
Ezeknél azt használtam fel, hogy:
a^(b/c) = c-edikgyök(a^b)