x=100/99 A megoldás, de valaki letudná írni, lépésről lépésre a megoldást?2015. febr. 19. 17:27
1/4 anonim válasza:
A logaritmus azonossága miatt:
lg(x/(x-1))=2
A jobb oldal: 22=lg(100), így
lg(x/(x-1))=lg(100)
Eltűnik a logaritmus:
x/(x-1)=100 /szorzunk
x=100x-100 /-x; +100
100=99x /:99
100/99=x
2/4 anonim válasza:
Nyilván elírás, de nehogy összezavarja a kérdezőt, a harmadik sorban az a 22 az valójában 2.
3/4 A kérdező kommentje:
köszi
2015. febr. 19. 19:13
4/4 anonim válasza:
lg(x)-lg(x-1)=2
lg(x/(x-1))=lg(100)
Az azonos alapú logaritmusok egyenlőségéből következik a számok egyenlősége.
x/(x-1)=100 |(x-1)
x=100x-100
100=99x |:99
x=100/99
x=1 1/99