x=100/99 A megoldás, de valaki letudná írni, lépésről lépésre a megoldást?

2015. febr. 19. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:

A logaritmus azonossága miatt:


lg(x/(x-1))=2


A jobb oldal: 22=lg(100), így


lg(x/(x-1))=lg(100)


Eltűnik a logaritmus:


x/(x-1)=100 /szorzunk


x=100x-100 /-x; +100


100=99x /:99


100/99=x

2015. febr. 19. 17:33
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyilván elírás, de nehogy összezavarja a kérdezőt, a harmadik sorban az a 22 az valójában 2.
2015. febr. 19. 18:04
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi
2015. febr. 19. 19:13
 4/4 anonim ***** válasza:

lg(x)-lg(x-1)=2

lg(x/(x-1))=lg(100)

Az azonos alapú logaritmusok egyenlőségéből következik a számok egyenlősége.

x/(x-1)=100 |(x-1)

x=100x-100

100=99x |:99

x=100/99

x=1 1/99

2015. febr. 22. 15:01