Határozd meg az a és b egész számokat, ha √(𝑎+5)^2 + √(𝑏−1)^2 = 1! Segítene valaki, hogy vezessem le a megoldást?

tegnap 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Két ismeretlen, egy egyenlet. A feladatot nem lehet megoldani.
tegnap 12:36
 2/12 anonim ***** válasza:
Dehogynem. Erre kell a programot írni . F0r ciklusal vegig 1 tol 100 ig majd vissza midketto egyszerre és hátha kiadja . Ellenorizni hogy teljesul-e gyenlet .
tegnap 12:42
 3/12 anonim ***** válasza:

M1(-5; 2)

M2(-5; 0)

M3(-4; 1)

M4(-6; 1)

tegnap 12:43
 4/12 anonim ***** válasza:
dikk ezt mondtam. mi az hogy M4 ? Bmw ?
tegnap 12:44
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem kell erre program; hagyjuk már az AI meg informatikai dolgot.

Egy kis logikus gondolkodás, kis számelmélet és ki is jön; 3-as komment!

tegnap 12:44
 6/12 anonim ***** válasza:
Kedves 4; nem, így illik felírni a megoldást jelentő számpárokat rendezett formában.
tegnap 12:51
 7/12 anonim ***** válasza:
Két nemnegatív szám összege csak akkor lehet 1, ha egyik sem nagyobb 1-nél. Ez a tény eléggé behatárolja b lehetséges értékeit (0, 1, vagy 2), ennek ismeretében kapunk 3 darab egyenletet a-ra, amiket külön-külön meg tudunk oldani.
tegnap 13:09
 8/12 anonim ***** válasza:

Valamelyik ismeretlenre átrendezed, például legyen b-re: b=-a-4.

Behelyettesítesz b-be egy tetszőleges számot a halmazból amire megoldjuk, azt nem adtad meg, az egyszerűség kedvéért legyen az egész számok halmaza. Legyen például b=0. Ezt már meg tudod oldani, a=-4.

Ezt megismételheted még néhany számra, minden b-re lesz egy eredmény, azaz végtelen sok megoldása van az egész számok halmazán.

tegnap 13:13
 9/12 anonim ***** válasza:
#8, te valamit nagyon benéztél...
tegnap 13:34
 10/12 krwkco ***** válasza:

"√(𝑎+5)^2 + √(𝑏−1)^2 = 1"

Meddig tart a gyökvonás jele? A ^2-ek alatta vannak vagy sem?

tegnap 16:34
1 2