Ha a kocsi 1t és a kerekei 4centi szélesek.
Mekkora erő kell ahoz, hogy a kocsi megmozduljon?
2016. jan. 5. 10:06
1/8 anonim válasza:
szerintem ez függ a gördülési ellenállástól is
2/8 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy az nincs
2016. jan. 5. 10:22
3/8 A kérdező kommentje:
pl, a ló és a szekér esetében a lónak mekkora húzóerőt kel kifejtenie ahoz, hogy el húza a szekeret?
2016. jan. 5. 10:29
4/8 anonim válasza:
Az elinditaskor csak a fellepo osszes tapadasi surlodasi erot kell legyozni. Ha ezektol eltekintunk, akkor barmilyen nullanal nagyobb erokifejtesre gyorsulni fog a vasuti kocsi vagy a szeker.
5/8 A kérdező kommentje:
de az mennyi ?
2016. jan. 5. 19:00
6/8 anonim válasza:
Ezt inkabb a joslas temakorbe tedd fel, mert nem csak a kocsi tipusatol, a fek allasatol, de a kocsi allapotatol is nagyon fugg.
Ha be vannak huzva a fekek, akkor egyszerubb szamolni: vas-vas kozotti tapadasi surlodasi egyutthatoval beszorzod a tomeget.
7/8 A kérdező kommentje:
s ha nincsenek a fékek behúzva és a kerekek minimális súrlódásal forognak akkor mi van?
2016. jan. 6. 08:14
8/8 anonim válasza:
Akkor megnyomod az ujjaddal, es amig nyomod addig gyorsul. v = t*a = t*F/m sebesseget er el az erohatas vegere