Nagyon hálás lennék ha valaki segítene . :)2015. dec. 5. 17:16
1/1 anonim válasza:
omega = gyök(D/m), ahol
omega - körfrekvencia, mértékegysége rad/s vagy 1/s, illetve kiszámítási módja jelen esetben 2*pi*f, ahol 'f' a frekvencia [Hz].
D - rugóállandó, ez az autóra jellemző érték, független a tömegtől, így oda-vissza úton ugyanaz lesz
m - az autó tömege, ami odafele 4.5tonna, visszafelé 7 tonna
Szóval odafele úton:
omega1 = gyök(D/m)
2*pi*1 = gyök(D/4.5)
2*pi = gyök(D/4.5) itt emeljük mindkét oldalt négyzetre:
4*pi^2 = D/4.5
18*pi^2 = D = 177.65 N/m
Mint már említettem, a rugóállandó (D) az autóra jellemző mennyiség, visszafele is ugyanaz lesz neki. Így felírva az egyenletet visszafelé:
omega2 = gyök(D/m)
2*pi*f = gyök(177.65/7)
2*pi*f = 5.04
f = 5.04/(2*pi) = 0.8 Hz