2015. okt. 20. 19:38
1/4 anonim válasza:
"A keresztmetszet mérete 25 mm"; ez nem mm^2 akar lenni?
Egyébként egyszerű térfogatszámítás. a kapott térfogatot beszorzod a megadott sűrűséggel, ezzel megkapod az össztömeget kg-ban. Ezt még átváltod tonnába, elosztod 3-mal, és az így kapott szám felső egészrésze lesz a megoldás.
2/4 A kérdező kommentje:
V=a.a.a képletet kell alkalmazni?
2015. okt. 20. 19:56
3/4 A kérdező kommentje:
A keresztmetszetből kell kiszámolni a térfogatot?
2015. okt. 20. 20:05
4/4 anonim válasza:
Adott a keresztmetszet "mérete", ami nekem egyáltalán nem egyértelmű, de gondolom az a területe akar lenni. Tudjuk, hogy a keresztmetszet egy négyzet, melynek a területe 25mm^2, vagyis az alapéle 5mm hosszú lesz. Ezt átváltjuk méterbe: 5mm=0,005m, így az acélrudak térfogata 0,005*0,005*6=0,00015m^3, ilyenből van 500 darab, tehát össztérfogatuk 500*0,00015=0,075m^3. Az acélrudak sűrűsége 7850kg/m^3, nekünk 0,075m^3 van, tehát ezek tömege 0,075*7850=558,75kg. 3 tonnánként 558,75/3=196,25 teherautó kell, de 0,25 teherautó nincs, vagyis a maradékhoz kell még 1, így 197-re van szükségünk.