Hány Coulomb töltésmennyiség szükséges 1 mól cink elektrolitikus leválasztásához?

2015. jún. 6. 14:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem valami olyasmi rémlik, hogy 1 mol cinket 2 mol elektron leválasztásához szükséges Q-val lehet leválasztani


faraday I. alapján n*z*F=Q

1*2*96500= 1,93*10^5 C

2015. jún. 6. 17:07