Fizika: A 2m/s2 gyorsulással álló helyzetből induló gépkocsival szemben teherautó halad állandó sebességgel. Megoldás?

A 2m/s2 gyorsulással álló helyzetből induló gépkocsival szemben teherautó halad állandó 15m/s sebességgel. A gépk. elindulásától számítva mennyi idő múlva és mekkora út megtételével találkoznak, ha az eredeti köztük lévő táv. 1km volt? Valaki letudja vezetni? (megoldás 25s, 625m, 375m)

2015. szept. 13. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:

a gyorsuló test kezdeti sebessége v0=0

végsebessége (ütközéskor) vt

teherautó sebessége v


vt = v0 + a*t (függvénytáblázatból)

vt = a*t = 2*t


általa megtett út (függvénytáblázatból):


s1 = (v0 + vt)*t/2 = 2*t*t/2 = t^2


a teherautó által megtett út:


s2 = v*t = 15t


A két út összege 1000 ugyebár:


s1 + s2 = 1000 = t^2 + 15t


másodfokú egyenlet, két megoldás, t=-40 értelmetlen

t=25


Teherautó ha 25s-ig ment 15m/s-mal, akkor 25*15 m-t tett meg = 375m

1000-375=625 ennyit a másik


(mértékegységeket nem irkáltam külön, te azért jobban teszed)

2015. szept. 13. 18:01
 2/2 A kérdező kommentje:
Tökéletes! Köszönöm!
2015. szept. 13. 18:14