Mekkora sebességgel fut a kocsi az ütköző baknak? (1 m/s)
MEkkora a rugó maximális összenyomódása? (32,4 cm)
2015. júl. 4. 15:16
1/6 anonim válasza:
Egyszerű képletbehelyettesítés. Ki kell nyítani a fv. táblát.
2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, de sajnos nekem úgy se jön ki az eredmény. :(
2015. júl. 5. 11:12
3/6 Hominida válasza:
A golyó m1=10, v1=21, I1=m1·v1=210 Nm, a kocsi+homok kezdőimpulzusa 0, a rendszer összimpulzusa ΣI=210 Nm.
ΣI az ütközés után sem változik, Σm=10+200=210 kg, v=ΣI/Σm=1 m/s.
A rugó összenyomódását ez esetben úgy számítom ki, hogy a mozgó rendszer Em mozgási energiája teljes egészében Er rugalmassági energiává alakul át. Em=1/2·m·v², 1/2·210·1=105 J. A rugóenergia Er=1/2·D·d², D=2000, d az összenyomódás. 105=1/2·2000·d², ebből d²=0,105, d=0,324 m.
4/6 anonim válasza:
Az impulzus mértékegysége mióta Nm?!
5/6 Hominida válasza:
:-) Köszönöm a kérdést.
Valóban, az impulzus mértékegysége Ns. Elnézést kérek a hibáért.
6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm ! :)
2015. júl. 13. 09:35