Ezt valaki le tudná vezetni?: "A" 10óra, "B" 14 óra alatt, "A,B és C" együtt 4 óra alatt ássa fel a kertet, C mennyi idő alatt ásná fel egyedül?2015. máj. 21. 23:48
1/2 Bugya Péter válasza:
1/10+1/14+1/x=1/4
x=140/11 óra alatt
2/2 anonim válasza:
Ez nem levezetés :)
Legyen a kert pl. K m2 (ki fog derülni hogy mindegy mekkora). Ha A tíz óra alatt ássa fel a kertet akkor egy óra alatt K/10 m2-t ás fel. Ha B 14 óra alatt ássa fel a kertet, akkor egy óra alatt K/14-t ás fel. Ha C x óra alatt ássa fel a kertet egy óra alatt K/x-et ás fel. Ha együtt 4 óra alatt végeznek, akkor egy óra alatt K/4 -t ásnak fel.
Tehát K/10+K/14+K/x=K/4, K-vel leoszthatunk
1/10+1/14+1/x=1/4
1/x=1/4-1/10-1/14
1/x=35/140-14/140-10/140
1/x=11/140
x=140/11