Fizika? A levezetés kellene. Fába 500 m/s sebességgel kilőtt puskagolyó 3 cm mélyen hatol be. Ugyanilyen puskával egy deszkát lövünk keresztül és azt találjuk, hogy a puskagolyó 3x10 (mínusz ötödiken) s alatt halad át rajta.


Mekkora sebességgel távozik a lövedék? (375 m/s)

Milyen vastag a deszka?(1,3125 cm)



#fizika #mozgásmennyiség(lendület #impulzus)
2015. júl. 3. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
egyszerű képletbehelyettesítés, nyisd ki a fv táblát
2015. júl. 3. 17:41
 2/4 A kérdező kommentje:
próbáltam de nekem sebességnek 125 m/s jött ki.
2015. júl. 3. 20:38
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Lehet, hogy rossz a példamegoldás. Én nem fogom kiszámolni helyetted.

Minden esetre nyílvánvaló, hogy a golyó lassulása a=v^2/(2L), ahol L=3cm és v=500 m/s.


A távozó lövedék sebessége, pedig triviális hogy: u=v-a*deltat=v-v^2/(2L)*deltat.


Itt feltételeztük, h. a deszka meg a fa anyag u.az.


A deszka vastagsága még ennél is egyszerűbb, azt rád bízom.

2015. júl. 3. 21:17
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Kijött az eredmény :)
2015. júl. 5. 13:46