Két autó egymással frontálisan ütközik és az ütközés hatására megállnak. Az első autó tömege 1600 kg, a másiké 1 tonna. Mekkora sebességgel mozgott eredetileg az első autó, ha a második sebessége 72 km/h volt?


2015. máj. 28. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyforma volt az impulzusuk :)
2015. máj. 28. 20:51
 2/4 A kérdező kommentje:
kösz
2015. máj. 28. 20:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Két dolog kell ehhez:

1. Lendület = Sebesség * Tömeg

(a sebesség m/s-ban legyen, a tömeg kg-ban, így a lendület kg*m/s-ban lesz)


2. Lendületmegmaradás törvénye

(a lendületek előjeles összege állandó)


------


A feladatban ezeket kell csinálni:

1. Készíts egy ábrát.

2. Válts át mindent a megfelelő mértékegységre.

3. Számold ki a második autó lendületét.

4. Írd fel az első autó lendületét.

5. Gondolkozz el azon, hogy mit jelent a lendületmegmaradás törvénye!


Ha leírod, hogy ezek alapján mit és hogyan számoltál, szívesen ellenőrzöm.

2015. máj. 28. 21:26
 4/4 Kvadrát válasza:

I=m·v


Az első autó lendülete (impulzusa) 1600·v1, a másodiké 1000 kg × 20 m/s. A kettő összeadódva 0-t eredményezett, mert mindkét kocsi áll. 20000/1600=12,5 m/s =45 km/h.


A két impulzus összege azért lehet végül 0, mert eredetileg valójában ellentétes előjelűek: +20000Ns és –20000Ns. Azért, mert a sebességük ellentétes irányú volt.

2015. máj. 29. 21:50