Mekkora és milyen irányú a játékosból álló és labdából álló rendszer impulzusa?(0.0116 kg m/s,)2015. júl. 1. 12:09
1/4 A kérdező kommentje:
Már megvan a megoldás.:)
2015. júl. 1. 17:11
2/4 A kérdező kommentje:
Vagyis azt h milyen irányú a rendszer impulzusa az még nem sikerült kiszámolnom. Valaki??? :)A megoldás megvan (30,96fok), a levezetés kellene.
2015. júl. 1. 17:20
3/4 Hominida válasza:
(Ilyenkor hajlamos az ember a sebességvektorokból számítani az eredővektor irányát, de az súlyos tévedés.) A labda impulzusa 0,002kg×5m/s=0,01Ns keleti irányban (vízszintesen). A játékos impulzusa 0,012kg×0,5m/s=0,006Ns északi irányban (felfelé). A két vektor derékszöget zár be, az arányuk a szög tangensével egyenlő, csak az a feladat, hogy az arányt jó irányban számítsuk: függőleges/vízszintes, és ekkor a vízszintes iránnyal bezárt szöget kapjuk. 0,006/0,01=tg α, amiből α=30,96°=0,54 radián.
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. júl. 3. 20:39