Bizonyítsuk be teljes indukció alapján, hogy 133-nak osztója a [11^ (n+1) ]+[12^ (2n-1) ] .. megtudnátok oldani?

Bár megcsináltuk órán....én nem értem....levezetnétek és eltudnátok magyarázni? Erre nincs valami egyszerűbb megoldási módszer (persze teljes indukción belül)? Rem érthető volt az utolsó mondatom....a többi szerintem érthető...fontos lenne.......előre is köszi :)

2015. márc. 30. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Most nincs időm megnézni, csak a feladatod kiírását néztem meg. És szerintem elírtad, nem a 133-nak osztója az a kifejezés, hanem annak a kifejezésnek az osztója a 133. :)


Ha más nem tud segíteni, akkor holnap ránézek még egyszer.

2015. márc. 30. 16:44
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyen feladatok a múlt héten is voltak:

[link]

[link]

Ezek alapján megértheted a gondolat-menetet.

2015. márc. 30. 17:15
 3/5 A kérdező kommentje:
Igaz első...bocsi.....
2015. márc. 30. 21:53
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat....én am értem a levezetését, de nem értem ezeket a hatvány átírásokat....ezt még átnézem hátha megértem, ill. rájövök.......de ez alapján már megtudnám cisnálni....köszönöm :)
2015. márc. 30. 21:57
 5/5 Tom Benko ***** válasza:

n=1-re: 11^2+12^1=133

n=k$\Rightarrow$n=k+1?

11^{k+1+1}+12^{2(k+1)-1}=11\cdot11^{k+1}+144\cdot12^{2k-1}=11\left(11^{k+1}+12^{2k-1}\right)+133\cdot12^{2k-1}

Innentől triviális.

2015. márc. 31. 17:34