Bár megcsináltuk órán....én nem értem....levezetnétek és eltudnátok magyarázni? Erre nincs valami egyszerűbb megoldási módszer (persze teljes indukción belül)? Rem érthető volt az utolsó mondatom....a többi szerintem érthető...fontos lenne.......előre is köszi :)2015. márc. 30. 16:17
1/5 anonim válasza:
Most nincs időm megnézni, csak a feladatod kiírását néztem meg. És szerintem elírtad, nem a 133-nak osztója az a kifejezés, hanem annak a kifejezésnek az osztója a 133. :)
Ha más nem tud segíteni, akkor holnap ránézek még egyszer.
2/5 anonim válasza:
3/5 A kérdező kommentje:
Igaz első...bocsi.....
2015. márc. 30. 21:53
4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat....én am értem a levezetését, de nem értem ezeket a hatvány átírásokat....ezt még átnézem hátha megértem, ill. rájövök.......de ez alapján már megtudnám cisnálni....köszönöm :)
2015. márc. 30. 21:57
5/5 Tom Benko válasza:
n=1-re: 11^2+12^1=133
n=k$\Rightarrow$n=k+1?
11^{k+1+1}+12^{2(k+1)-1}=11\cdot11^{k+1}+144\cdot12^{2k-1}=11\left(11^{k+1}+12^{2k-1}\right)+133\cdot12^{2k-1}
Innentől triviális.