A kettős integrálás mechanikáját tudom, de itt mettől-meddig és mit kell integrálni?2016. jan. 4. 09:54
1/4 anonim válasza:
Nyílvánvalóan 8-x-y -ont kell integrálni x=0 tól 8 ig, és y=0 tól 8 ig.
Ötlet: Rajzold le! Abból lehet kiolvasni, amit leírtam.
2/4 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy z=8-x-y -t kell integrálni, de biztos hogy nem x: 0..8-ig és y: 0..8 -ig, mert akkor a végeredmény 0 lesz (WolframAlpha), a feladat végeredményét pedig tudom hogy 256/3!
2016. jan. 4. 15:48
3/4 anonim válasza:
Igazad van, ugye most én voltam a példája annak, amit mondtam. Én sem rajzoltam ábrát, és rosszul gondoltam meg.
Szóval az van, hogy van egy x=8-x-y síkod, ami az x és y tengelyeket az x=8 és y=8 helyen metszi, mégpedig az y=8-x egyenletű egyenes mentén.
Összefoglalva 3 lehetőséged van:
1. Integrálsz: x=0,...,8 és y=0,...,8-x
2. Vagy: y=0,...,8 és x=0,...8-y.
3. Vagy: Kreatív vagy és észreveszed, hogy a keresett térfogat egy tetraéder térfogata, amit egy 8x8x8-as kocka foglal magába.
A tetraéder térfogata, mint ismeretes ennek a kockának a hatodrésze, azaz 8x8x8/6, amire tényleg 256/3 jön ki, tehát a végeredményed jó.
4/4 A kérdező kommentje:
2016. jan. 4. 21:36