1)3a-(a+2b)

2)5x-(3x+2y)

3)(2m-3n)-(5m-6n)

4)(6a2-5a)-(a2+7a) ebben a feladatban a 6a utân a kettes az 6a a másodikon ill.ugyanez az a2-nél



2016. jan. 3. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi okozza a problémát?
2016. jan. 3. 19:47
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Mivel zárójeles és zárójeles között nincs szorzás vagy osztás, fel lehet bontani a zárójeleket:


1)-3) két ismeretes egyenletek, felbontod a zárójelet, az egyikkel kifejezed a mádikat. 4) másodfokú egyenlet (egy ismeretlenes), tehát simán megoldóképlettel kijön a két eredmény.


1) 3a-(a+2b)= 3a-a-2b=2a-2b=2(a-b) => a=b, illetve úgy is kijön, hogy 2a-2b=0 /+2b 2a=2b /:2 a=b

2) 5x-(3x+2y)=5x-3x-2y=2x-2y => szintén mint az előzőben, y=x

3) (2m-3n)-(5m-6n)= 2m-3n-5m+6n=-3m+3n=3n-3m => mint az előző 2-nél, m=n


4) a másodfokú egyenlet megoldóképlete: [-b+/- gyök(b2-4ac)]/2a

6a2-5a-(a2+7a)= 6a2-5a-a2-7a=5a2-12a => megoldóképlettel: egy megoldása van, a= 12/5 (a másik a 0)


Ha van kérdésed kérdezz

2016. jan. 3. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Nekem az lenne a kérdésem, hogy honnan a bánatból szedted, hogy ezek 0-val egyenlőek? Ezek egyszerű algebrai "összevonogatós" alapfeladatok, azért kérdeztem, hogy mi okozza a problémát, mert ez viszonylag jól szokott még menni.
2016. jan. 3. 20:10
 4/4 anonim ***** válasza:

3a-(a+2b)=3a-a-2b=2a-2b

5x-(3x+2y)=5x-3x-2y=2x-2y

(2m-3n)-(5m-6n)=2m-3n-5m+6n=-3m+3n

(6a^2-5a)-(a^2+7a)=6a^2-5a-a^2-7a=5a^2-12a

2016. jan. 3. 20:27