SOS! Segítene valaki ebben a két fizika feladatban?


1,A hang a vízből a levegőre 45°-os beesési szöggel érkezik.

Mennyivel térül el eredeti irányától, ha a hang terjedési sebessége levegőben 340 m/s, vízben 1450 m/s?


2, harmonikus rezgőmozgást végző test amplitúdója 5 cm, rezgésideje 1,5 s. Mekkora a test kitérése, ha az egyensúlyi helyzetbe történő áthaladást követően eltelt idő 0,8 s ?


2016. jan. 2. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Erre van a Snellius–Descartes-törvény.



2. x(t) = A*sin(ω*t) = A*sin(2*π/T*t).

Tessék helyettesíteni.

2016. jan. 2. 21:13
 2/4 A kérdező kommentje:
így sajnos nem megy
2016. jan. 2. 21:24
 3/4 anonim ***** válasza:

2. A = 5 cm, T = 1,5 s, t = 0,8 s.


1. Ha a beesés szöge α = 45°, akkor a kilépés β szögére

sin(α)/sin(β) = v1/v2,

ahol v1 = 1450 m/s a vízben mért sebesség, v2 = 340 m/s a levegőben mért sebesség. Az eltérülés szöge

Δφ = α – β = α – arcsin(v2/v1*sin(α)).

2016. jan. 2. 21:44
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm kiszámoltam ,de a biztonsag kedvéért irnal egy eredményt?
2016. jan. 6. 16:29