1,A hang a vízből a levegőre 45°-os beesési szöggel érkezik.
Mennyivel térül el eredeti irányától, ha a hang terjedési sebessége levegőben 340 m/s, vízben 1450 m/s?
2, harmonikus rezgőmozgást végző test amplitúdója 5 cm, rezgésideje 1,5 s. Mekkora a test kitérése, ha az egyensúlyi helyzetbe történő áthaladást követően eltelt idő 0,8 s ?
2016. jan. 2. 21:08
1/4 anonim válasza:
1. Erre van a Snellius–Descartes-törvény.
2. x(t) = A*sin(ω*t) = A*sin(2*π/T*t).
Tessék helyettesíteni.
2/4 A kérdező kommentje:
így sajnos nem megy
2016. jan. 2. 21:24
3/4 anonim válasza:
2. A = 5 cm, T = 1,5 s, t = 0,8 s.
1. Ha a beesés szöge α = 45°, akkor a kilépés β szögére
sin(α)/sin(β) = v1/v2,
ahol v1 = 1450 m/s a vízben mért sebesség, v2 = 340 m/s a levegőben mért sebesség. Az eltérülés szöge
Δφ = α – β = α – arcsin(v2/v1*sin(α)).
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm kiszámoltam ,de a biztonsag kedvéért irnal egy eredményt?
2016. jan. 6. 16:29