Babetta 207 kérdése:

Néhány fizika feladatban elakadtam és jól jönne némi segítség? Mozgással kapcsolatos feladatok! Minden segítség jól jön?


1.

A speciális autónk vagy 4m/s, vagy 10m/s sebességgel tud haladni. Úgy szeretnénk végighaladni a 600 m-es pályán, hogy ugyanannyi ideig haladjunk mindkét sebességgel.

a/ Hány méter megtétele után kell sebességet váltanunk?

b/ Mennyi a teljes menetidö?

c/ Mekkora az átlagsebesség a teljes útra?


2.

Megfigyeljük egy szabadon esö test esésének 30 m-es szakaszát, amit a test 2 s alatt tesz meg.

a/ Mennyi utat tesz meg az indulástól a megfigyelésünk végéig?

b/ Mekkora a test sebessége a megfigyelés kezdetének pillanatában?


3.

Függölegesen feldobunk egy követ V0 kezdösebességgel. Milyen magasságban lesz a sebessége a kezdösebesség fele?


4.

Egy 62 méter magas kilátóból leejtünk egy kavicsot. Mekkora sebességgel kell egy másodperccel késöbb utánadobni egy másikat, hogy egyszerre érjenek le?


5.

Ági (szabálytalanul, póráz nélkül) sétáltatja a kutyáját. Az egyenes úton szemböl közeledik felé Péter, akit a kutya távolról felismer. Ágitól indulva elrohan Péter felé, aki ekkor éppen 400 m-re van tölük. Amikor odaér, vakkant egyet, majd visszarohan Ágihoz, neki is vakkant, és ismét Péter felé rohan. Ezt addig folytatja, ameddig Ági és Péter nem találkoznak.

Ági 1,2 m/s, Péter 1,5 m/s sebességgel halad, az eb 12 m/s -mal rohan. Mennyi utat tesz meg a kutya a két gyerek találkozásáig?


6.

Két, párhuzamosan futó vasúti sínpár egyikén egy 360 m hosszú szerelvény halad 60 km/h sebességgel. A másik pályán utoléri (a mozdony elején egy vonalba kerül a lassabb szerelvény végével) egy 72 km/h sebességü, 420 méter hosszú szerelvény. Mennyi utat tesznek meg az egyes szerelvények, ameddig a gyorsabb vége is elhagyja a lassabb mozdonyának elejét?


7.

Gábor 15 m/s sebességgel feldob egy labdát. Mikor dobjon utána egy másikat Dávid, ha ö csak 10 m/s kezdösebességgel tud dobni, és azt szeretnék elérni, hogy a két labda a késöbb feldobott maximális emelkedési magasságának felénél szemben ütközzön egymással?


2015. dec. 31. 23:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Az 1-es az úgy van szerintem, hogy a kétféle sebességgel ugyanannyi, azaz x időt megyünk: s=v1*x+v2*x --> 600m=4x+10x 600=14x x=42,857s --> b) kérdésre a válasz: 42,857s+42,857s=85,714s az összes idő. a) kérdésre a válasz, ha a 4m/s sebességgel kezdünk, akkor s=vt=4m/s*42,857s=172,428m után. c) v=s/t=600m/85,714s= 7m/s az átlag sebesség 7m/s. (mivel mindkét sebességgel ugyanannyi időt mentek, ezért az átlag sebesség a kettőnek az átlaga v(átlag)=(v1+v2)/2=(4+10)/2=7m/s az átlag sebesség)
2016. jan. 1. 01:24