FIZIKÁBAN RUGÓVAL KAPCSOLATOS FELADATHOZ ÉRT VALAKI?


Egy rugón két azonos tömegű test függ. Ekkor a rugó megnyúlása 7,6cm.

Az egyik test hirtelen leesik. Mekkora körfrekvenciájú (1/s) rezgést végez a másik?



2015. dec. 6. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:

F=D*x -> 2*m*g=D*x -> D=(2*m*g)/x


omega = gyök(D/m)

omega = gyök[(2*m*g)/(x*m)]

omega = gyök[(2*g)/x]

omega = gyök[(2*9.81)/0.0076]

omega = 50.81 1/s

2015. dec. 6. 15:37
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, de nem ez a jó válasz :(
2015. dec. 6. 16:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, eddig jó volt a válasz:

F=D*x -> 2*m*g=D*x -> D/m=(2g/x)


És a már leírt egyenlet:

omega = gyök(D/m), behelyettesítve megkapod az omega(körfrekvencia) értékét. Mértékegységekre figyelj (a megnyúlást át kell váltani méterbe)!

2015. dec. 6. 17:46