Egy rugón két azonos tömegű test függ. Ekkor a rugó megnyúlása 7,6cm.
Az egyik test hirtelen leesik. Mekkora körfrekvenciájú (1/s) rezgést végez a másik?
2015. dec. 6. 15:11
1/3 anonim válasza:
F=D*x -> 2*m*g=D*x -> D=(2*m*g)/x
omega = gyök(D/m)
omega = gyök[(2*m*g)/(x*m)]
omega = gyök[(2*g)/x]
omega = gyök[(2*9.81)/0.0076]
omega = 50.81 1/s
2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, de nem ez a jó válasz :(
2015. dec. 6. 16:36
3/3 anonim válasza:
Szia, eddig jó volt a válasz:
F=D*x -> 2*m*g=D*x -> D/m=(2g/x)
És a már leírt egyenlet:
omega = gyök(D/m), behelyettesítve megkapod az omega(körfrekvencia) értékét. Mértékegységekre figyelj (a megnyúlást át kell váltani méterbe)!