Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki jó matekosnak: Matekbol...

Valaki jó matekosnak: Matekbol az egyenleteket vesszük, es jo pár egyenlet megoldása előtt megnéztük az értelmezési tartományát és értékkészletét. Az értelmezési tartományt még értem, de az értékkészletet nem. Tudnátok segiteni?

Figyelt kérdés

2015. dec. 3. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Az értékkészlet az, amit felvehet a függvény; például ha a függvény x, akkor a függvény értékkészlete R, mivel minden számot felvesz. De ha mondjuk az x*x függvényt vizsgáljuk, akkor annak az értékkészlete a [0;végtelen[ intervallum, mivel a 0-t és minden pozitív számot felvesz, de negatívakat nem.
2015. dec. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2015. dec. 21. 15:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!