Mennyi az a paraméter értéke, ha az ax^3+bx^2+cx+3=0 egyenlet gyökei 2, 3 és 4?2015. dec. 3. 13:35
1/2 anonim válasza:
Pontosan akkor lesznek ezek a gyökök, ha a bal oldal szorzatalakja
a*(x – 2)*(x – 3)*(x – 4) = a*x^3 + b*x^2 + c*x + 3.
Az egyenlőség fennállásához a kibontott alaknak tagonként egyezni kell. A konstans tag a bal oldalon
a*(–2)*(–3)*(–4) lesz, a bal oldalon pedig látszik, hogy 3, így ez a kettő dolog egyenlő:
a*(–2)*(–3)*(–4) = 3.
Remélem, hogy innét be tudod fejezni.
2/2 A kérdező kommentje:
Igen, sikerült befejeznem, és nagyon köszönöm a segítségedet!
Kellemes, vidám, szép napot!
2015. dec. 5. 10:56