van itt egy feladat amit meg kéne oldani de nem tudok hozzákezdeni:
25*2az x-ediken-8*5az x-1-ediken=0
(kicsit hülyén van leírva de az x-ediken jelet nem tudtam megjeleníteni)
előre is köszönöm a gyors segítséget! :)
2015. dec. 2. 23:06
1/1 anonim válasza:
25*2^x-8*5^(x-1)=0
125*2^x-8*5^x=0
125*2^x=8*5^x
ln125+x ln 2 = ln 8 + x ln 5
ln125-ln8=x(ln5-ln2)
ln(128/8)=ln(5/2)x
Jé, köbszámok.
3ln(5/2)=ln(5/2)x
3=x