3|x-4|+5=2x2015. dec. 1. 19:00
1/5 anonim válasza:
Ha x>4
3(x-4)+5=2x
3x-12+5=2x
x=7
Ha x<4
3*-(x-4)+5=2x
-3x+12+5=2x
17=5x
x=17/5
2/5 A kérdező kommentje:
De ugyan így kell ha ilyen jel van ott " | "
2015. dec. 1. 20:32
3/5 anonim válasza:
Az abszolút érték jelet így tudod helyettesíteni ha vizsgálod az előjelét x>4 és x<4 esetén.
|x-4|
ha x>4 akkor az az x-4 függvényként viselkedik
ha x<4
akkor -(x-4)-->-x+4 függvényként viselkedik
Nézd meg ezt a videót hozzá:
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy tudtal segíteni.
2015. dec. 1. 20:49