Ismeretlet1 kérdése:

Segitsen valaki, hogy kell megoldani ezt az egyenletet?

3|x-4|+5=2x

2015. dec. 1. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha x>4

3(x-4)+5=2x

3x-12+5=2x

x=7

Ha x<4

3*-(x-4)+5=2x

-3x+12+5=2x

17=5x

x=17/5

2015. dec. 1. 19:49
 2/5 A kérdező kommentje:
De ugyan így kell ha ilyen jel van ott " | "
2015. dec. 1. 20:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Az abszolút érték jelet így tudod helyettesíteni ha vizsgálod az előjelét x>4 és x<4 esetén.

|x-4|

ha x>4 akkor az az x-4 függvényként viselkedik

ha x<4

akkor -(x-4)-->-x+4 függvényként viselkedik

Nézd meg ezt a videót hozzá:

https://www.youtube.com/watch?v=mY7ZTcnafks

2015. dec. 1. 20:45
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy tudtal segíteni.
2015. dec. 1. 20:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen
2015. dec. 1. 20:52