Valaki SOS kérdése:

X/4-4= X/3-7 Ezt az egyenletet segitsen vki megoldani lécci?

2013. jan. 11. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:

x/4 - 4 = x/3 - 7


közös nevezőre hozod az egyenletet (12)


(3x-48)/12 = (4x-84)/12


3x-48 = 4x-84

x = 36

2013. jan. 11. 21:36
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :))))

Bocs, de véletlenül arra mentem rá, h nem hasznos a válasz. Hogy tudom visszavonni?

2013. jan. 12. 07:48