Kaptam feladatokat, és szeretném ha megnéznétek nekem 1-t.
A feladat: (a+5)^3 (^3= harmadikon)
Megoldás: a^3+15a^2+375a+125
2015. dec. 1. 18:44
1/2 Pelenkásfiú válasza:
Majdnem jó.
(a+b)^3 = a^3 + 3*a^2*b + 3*a*b^2 + b^3
(a+5)^3 = a^3 + 15a^2 + 75a + 125
Vagy csak véletlenül írtad oda azt a 3-ast?
2/2 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos így számoltam.
Úgy számoltam valamiért hogy: 5^3=125x3=375a
Köszi a választ
2015. dec. 1. 18:51