Matematika hatványozás, jó megoldás?


Kaptam feladatokat, és szeretném ha megnéznétek nekem 1-t.

A feladat: (a+5)^3 (^3= harmadikon)

Megoldás: a^3+15a^2+375a+125



2015. dec. 1. 18:44
 1/2 Pelenkásfiú ***** válasza:

Majdnem jó.


(a+b)^3 = a^3 + 3*a^2*b + 3*a*b^2 + b^3


(a+5)^3 = a^3 + 15a^2 + 75a + 125


Vagy csak véletlenül írtad oda azt a 3-ast?

2015. dec. 1. 18:49
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos így számoltam.

Úgy számoltam valamiért hogy: 5^3=125x3=375a

Köszi a választ

2015. dec. 1. 18:51