Dolgozat lesz holnap és a tanár ezeket adta fel. Levezetést nem kérek, csak eredményeket, mert nem tudom sehol ellenőrizni őket
a) 45^-1 * 42 * 49^2
_________________
70^-3 * 30^2
b) 7^-3 * a*2 7^-5
( __________ ) ^-2 * ____
a^-1 a^-2
c) 3 x+3
___ - _____
5x+5 x^2+2x+1
d)2x-1 x+1 2
____ - ___ + ___
2x+1 2x-1 4x^2-1
Köszönöm a válaszokat előre!!!
2014. dec. 2. 20:13
1/3 anonim válasza:
A büdös tanárja, hogy miket nem képzel...ezt még kisilabizálni is nehéz, ahogy leírtad, nem megoldani.
2/3 A kérdező kommentje:
Hát, sajnos nem nagyon tudtam érthetőbben.
2014. dec. 2. 20:31
3/3 anonim válasza:
Ezen mit nem értesz?Elsőnél annyi a turpisság ,hogy a 45^-1 = 1/45ˇ1 (eltűnt mínusz jel)
Az összeadásoknál meg kell egy közös nevező. Először emelj ki ,pl nézzük a c példát.
5x+5 = 5(x+1)
3x+3 = 3(x+1)
A x^2+2x+1 meg egy nevezetes szorzat.
Azaz: (x+1)ˇ2
Remélem tudtam segíteni :)