Ezeknek a matek példáknak mik az eredményeik?


Dolgozat lesz holnap és a tanár ezeket adta fel. Levezetést nem kérek, csak eredményeket, mert nem tudom sehol ellenőrizni őket


a) 45^-1 * 42 * 49^2

_________________

70^-3 * 30^2


b) 7^-3 * a*2 7^-5

( __________ ) ^-2 * ____

a^-1 a^-2


c) 3 x+3

___ - _____

5x+5 x^2+2x+1


d)2x-1 x+1 2

____ - ___ + ___

2x+1 2x-1 4x^2-1


Köszönöm a válaszokat előre!!!



2014. dec. 2. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
A büdös tanárja, hogy miket nem képzel...ezt még kisilabizálni is nehéz, ahogy leírtad, nem megoldani.
2014. dec. 2. 20:16
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát, sajnos nem nagyon tudtam érthetőbben.
2014. dec. 2. 20:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezen mit nem értesz?Elsőnél annyi a turpisság ,hogy a 45^-1 = 1/45ˇ1 (eltűnt mínusz jel)


Az összeadásoknál meg kell egy közös nevező. Először emelj ki ,pl nézzük a c példát.


5x+5 = 5(x+1)

3x+3 = 3(x+1)

A x^2+2x+1 meg egy nevezetes szorzat.

Azaz: (x+1)ˇ2


Remélem tudtam segíteni :)

2014. dec. 2. 23:22