4(2-a)-3(a+5)=
3x-5=6-9x
három könyvespolcon összesen 172 darab könyv van az elsőn 32-vel több ,mint a másodikon ,a harmadikon meg kétszer annyi ,mint a másodikon. ?DB van külön-külön?
és még kéne a 180 nak az összes osztója
előre is köszönöm.
2012. máj. 26. 19:04
1/2 anonim válasza:
8-4a-3a-15=-7-7a=-7(1+a)
3x-5=6-9x
12x=11
x=11/12
Első polc: x+32 => 67
Második polc: x => 35
Harmadik polc: 2x => 70
x+32+x+2x=172
4x=140
x=35
2/2 A kérdező kommentje:
kösz a gyors választ
2012. máj. 26. 22:51