Tudnátok segíteni ezeknek a példáknak a megoldásában?


4(2-a)-3(a+5)=


3x-5=6-9x


három könyvespolcon összesen 172 darab könyv van az elsőn 32-vel több ,mint a másodikon ,a harmadikon meg kétszer annyi ,mint a másodikon. ?DB van külön-külön?


és még kéne a 180 nak az összes osztója

előre is köszönöm.



#megoldás #példa #GyakoriKérdések #matematikai egyenletek
2012. máj. 26. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:

8-4a-3a-15=-7-7a=-7(1+a)


3x-5=6-9x

12x=11

x=11/12


Első polc: x+32 => 67

Második polc: x => 35

Harmadik polc: 2x => 70

x+32+x+2x=172

4x=140

x=35

2012. máj. 26. 20:01
 2/2 A kérdező kommentje:
kösz a gyors választ
2012. máj. 26. 22:51