Valaki segítene az alábbi statisztikai (matek) feladat megoldásában? Zöld kéz cserébe!

A feladat: Egy öttagú kosárlabdacsapat tagjainak tömegét mérik úgy, hogy minden tag után átlagot számolnak. Mennyivel nehezebb az utolsó játékos az elsőnél ha az átlag minden alkalommal 1 kg-mal nőtt. Kérlek titeket a számolás menetét is írjátok le. Köszönöm szépen!
2012. márc. 1. 13:41
 1/2 Kinga néni ***** válasza:

a csapattagok: a,b,c,d,e


(a+b)/2=a+1

a+b=2*a+2

b=a+2


(a+b+c)/3=a+2

(2*a+2+c)/3=a+2

2*a+2+c=3*a+6

c=a+4


(a+b+c+d)/4=a+3

(3*a+6+d)/4=a+3

3*a+6+d=4*a+12

d=a+6


(a+b+c+d+e)/5=a+4

(4*a+12+e)/5=a+4

4*a+12+e=5*a+20

e=a+8


vagyis 8 kilóval vt nehetzebb.

2012. márc. 1. 14:16
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megy a zöld kéz ;)
2012. márc. 1. 14:24