A feladat: Egy öttagú kosárlabdacsapat tagjainak tömegét mérik úgy, hogy minden tag után átlagot számolnak. Mennyivel nehezebb az utolsó játékos az elsőnél ha az átlag minden alkalommal 1 kg-mal nőtt. Kérlek titeket a számolás menetét is írjátok le. Köszönöm szépen!2012. márc. 1. 13:41
1/2 Kinga néni válasza:
a csapattagok: a,b,c,d,e
(a+b)/2=a+1
a+b=2*a+2
b=a+2
(a+b+c)/3=a+2
(2*a+2+c)/3=a+2
2*a+2+c=3*a+6
c=a+4
(a+b+c+d)/4=a+3
(3*a+6+d)/4=a+3
3*a+6+d=4*a+12
d=a+6
(a+b+c+d+e)/5=a+4
(4*a+12+e)/5=a+4
4*a+12+e=5*a+20
e=a+8
vagyis 8 kilóval vt nehetzebb.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megy a zöld kéz ;)
2012. márc. 1. 14:24