6versenyző átlagmagassága 172 egész 2/3 cm.
Egyik versenyző nélkül a testmagasságok átlaga 170,8cm. Mekkora ez a versenyző ?
2012. febr. 28. 17:38
1/4 anonim válasza:
172 egész kétharmad = 172,66666666...
a versenyző magassága egyenlő az első eset összmagassága mínusz a második eset összmagassága
2/4 A kérdező kommentje:
tessék?
nem tudjuk az összmagasságot, csak átlag van.
hogyan??
2012. febr. 28. 17:45
3/4 anonim 



válasza:





(a+b+c+d+e+f)/6 = 172,6 ---> a+b+c+d+e+f = 1035,6
(b+c+d+e+f)/5 = 170,8 -----> b+c+d+e+f = 854
1035,6-854= 181,6
Tehát 'a'-val jelölt személy 181,6 cm magas.
4/4 Silber 



válasza:





172+2/3=(x+y)/6
170,8=y/5
x a megoldás.