Mennyi: 16 -egynegyed (kitevő)? És ennek a négyzete?

szájbarágósan ha lehet :/
2012. febr. 28. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:

16 a -1/4-iken?

Hát a minusz azt jelenti, hogy 1/(16^(1/4))

Ha negatív a kitevő, akkor az abszolút értekés kitevővel leírva a kifejezés reciprokát jelenti.

Pl: 2^(-2) = 1/(2^2)


A törtkitevő nevezője pedig gyökvonást jelent.

16^(1/4) = negyedik gyök(16)


16^(-1/4) = 1 / (negyedik gyök(16))

2012. febr. 28. 12:13
 2/5 bensdorp ***** válasza:
16^-1/4 = 1/ 16^1/4 = 1/ 16^(1/2)(1/2) = 1/ gyök gyök16 = 1/ gyök4 = 1/2
2012. febr. 28. 12:14
 3/5 anonim ***** válasza:
16^(-1/4) = 1 / (negyedik gyök(16)) = 1 / 2
2012. febr. 28. 12:14
 4/5 bensdorp ***** válasza:
A négyzete pedig (1/2)(1/2)=1/4
2012. febr. 28. 12:17
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2012. febr. 28. 12:51