szájbarágósan ha lehet :/2012. febr. 28. 11:40
1/5 anonim válasza:
16 a -1/4-iken?
Hát a minusz azt jelenti, hogy 1/(16^(1/4))
Ha negatív a kitevő, akkor az abszolút értekés kitevővel leírva a kifejezés reciprokát jelenti.
Pl: 2^(-2) = 1/(2^2)
A törtkitevő nevezője pedig gyökvonást jelent.
16^(1/4) = negyedik gyök(16)
16^(-1/4) = 1 / (negyedik gyök(16))
2/5 bensdorp válasza:
16^-1/4 = 1/ 16^1/4 = 1/ 16^(1/2)(1/2) = 1/ gyök gyök16 = 1/ gyök4 = 1/2
3/5 anonim válasza:
16^(-1/4) = 1 / (negyedik gyök(16)) = 1 / 2
4/5 bensdorp válasza:
A négyzete pedig (1/2)(1/2)=1/4
5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2012. febr. 28. 12:51